UPDATE2 12.23 12:10: nem hivatalos forrásból azt az infot kaptuk, hogy a Főváros elvileg elképzelhetőnek tartja a tervek módosítását, bár közlekedésbiztonsági szempontból rossz megoldásnak tartják a terület huszti úti megnyitását.
UPDATE 12.15 11:45; ma reggel kaptuk a kerületi sajtóirodától a következő hírt:
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata tárgyalásokat kezdeményezett az ALDI és a Főváros vezetésével a lakók nyugalmának érdekében. Az Önkormányzat felkérte a beruházót, hogy a Zab utca helyett a Huszti útra helyezze át az épülő bevásárlóközponthoz tartozó ki-behajtót. A beruházó pozitívan áll a kéréshez, de a végleges választ a Fővárosnak kell kimondania, hiszen ők azok, akiknek erre lehetőségük van, akik engedélyezhetik ezt.
Az index fórumon, az óbudai topicban elég nagy port kavart a Huszti út - Zab utca sarkára tervezett Aldi szupermarket építési enegedélye.
Mi megpróbáltunk egy kis nyomozással utánajárni a dolgoknak. Meglepően, mind a budapesti, mind az óbudai sajtóiroda elég gyorsan reagált. Egyedül a mi lassuságunk az oka, hogy már tegnap nem tudtunk publikálni :)
Általános kérdéseink az óbudai önkormányzat sajtóosztályának:
1. Vonatkozó szabályozási tervek
Az terület melyen az áruházat építeni fogják a Fővárosi Szabályozási Keretterv és a kerületi önkormányzat rendelete (KSZT) alapján L7-III/3-as (lakótelepi területen belüli egyéb telkes intézmények) építési övezetben van. Ilyen övezet területén maximum 6000 m2-es kereskedelmi célú épület is elhelyezhető.
2. Magántulajdonban van-e az ingatlan, vagy az önkormányzat eladta?
Az ingatlan magántulajdonban van.
3. Milyen keretek között kaptak építési engedélyt?
Az ingatlanra az I/3639/14/2009. számú 2009. november 09-én kelt és 2009. november 12-én jogerőssé vált határozattal építési engedélyt kapott az építtető „ALDI” élelmiszer áruház kialakítására kikötésekkel. Az építési jogszabályokban előírt szakhatóságok az engedélyezési eljárás során az építési engedély megadásához kikötésekkel hozzájárultak.
4. Miért nem kérdezték meg a környéken lakókat?
Az építési engedélyezési eljárás során az építési hatóság vizsgálta az ügyfelek körét, akiket az engedélyezési eljárás során be kellett vonni az engedélyezési eljárásba. Hatásterületet csak szakhatóság állásfoglalása alapján lehet megállapítani, erre vonatkozó kikötést egyik szakhatóság sem tett, így a tárgyi ingatlannal nem közvetlenül határos ingatlanok tulajdonosai csak akkor lettek volna bevonhatók az engedélyezési eljárásba, ha előzetesen kérték volna az ügyfélként való felvételüket.
5. Milyen módon fog a környék forgalma változni? Honnan lesz a behajtás a területre?
A közlekedési szakhatóság az engedélyezési eljárásban nem tett olyan kikötést, amely a Zab utca forgalmát módosítaná.
A beruházáshoz kapcsolódó közlekedésfejlesztésre a Fővárosi Önkormányzat Közlekedési Ügyosztálya adott engedélyt FPH 010/3423-18/2009. számon. Az Aldi a Zab utca - Huszti utca sarkához közel, de a Zab utca felől lesz megközelíthető. Továbbá a huszti úti forgalomra tekintettel a Fővárosi Önkormányzat nem engedélyezte a terület Huszti útra történő kinyitását.
Kiegészítésképpen azt is megtudtuk, hogy
az Aldi és az Önkormányzat között egy településfejlesztési megállapodás jött létre, melynek keretében az Aldi 25 MFt értékben hozzájárul a Dr. Szentgyörgyi Albert Általános Iskolában (1033 Budapest, Szérűskert utca 40.) található tanuszoda felújításához.
Illetve, hogy a jelenlegi
Huszti út – Zab utca sarkán történő félpályás útlezárás (váltott sávos közlekedés) a Csatornázási Művek által történőcsapadékvíz elvezetés rekonstrukció miatt történik, amelynek tervezett befejezési határideje: 2009. december 22.
A fórumban javaslatként az is előkerült, hogy lámpás kereszteződés tegye biztonságosabbá az átjutást a zebrán. Többször felmerült, hogy telefonon semmitmondó válaszokat kaptak a kommentezők a hivataltól, amellett hogy nonszensz elküldeni bárkit is egy "el van döntve" üzenettel, szerintem erre a megoldás az írásban feltett kérdés, a megfelelő osztály részére, melyeket itt a blogon is nagyon szívesen megjelentetünk.
Legutolsó hozzászólások